Lite nytt i bloggen min om dagen og det er rett og slett fordi jeg har gitt meg selv pc-nekt et par dager. Alle som har prøvd å lese til eksamen med dataen rett foran nesa vet at det ikke nytter!
Ellers så skjer det ikke så mye spennende her. Har låst meg inne i min lille hule, låst døra og sitter bak en stabel av bøker på kjøkkenbordet. Noe så kjedelig når det er fint vær ute og jeg heller ville plukket søppel enn å sitte inne å lese om læreplaner, norsk utdanningshistorie, begrepsdefinisjoner og annet snadder. I dag har jeg vært på oppsummeringsforelesning på Blindern, det hjalp masse, så da er det bare å stå på fram mot eksamen på Torsdag. For å være helt ærlig tror jeg at det må skje et under i det jeg går inn døra til eksamen for at jeg skal kunne klare å stå, men jeg har nå gjort et forsøk. Det er utrolig mye pensum, og mye kjedelig pensum i tillegg, men da har jeg gjort mitt beste og kan rusle ut fra Blindern med et STORT smil og visshet om at der setter jeg aldri min fot igjen!
Blir lite hundetrening om dagen. Går turer og sykler litt nå som jeg har fått meg springer på sykkelen, ellers er han med der der skjer og gjeter katten rundt i stua når de ikke har race gjennom huset sammen.
God helg!
“.. og kan rusle ut fra Blindern med et STORT smil og visshet om at der setter jeg aldri min fot igjen”.
Er ikke dette litt VEL bombastisk? Selv om du ikke akkurat traff blink denne gang kan det jo hende at du i framtiden vil finne et annet fag ved universitetet du ønsker å studere.. og som du faktisk trives med! En så oppegående og intelligent jente som deg burde holde alle dører åpne!
Jeg gleder meg til å følge utviklingen videre (ert ert
Tenk, selv fant jeg ikke “drømmestudiet” før jeg var blitt 27!!
Huff Ida
Stor klem